Ke všem krbovým vložkám Ferlux , lze zakoupit pozinkované opláštění, díky kterému lze snadno rozvést teplo do dalších místností a stojan pro snadnější instalaci
Všechny krbové vložky Ferlux jsou vyrobeny, testovány a ověřeny podle evropských norem EN 13229 a EN 13240 a jsou nositelem značky shody CE. Tyto testy jsou prováděny jak ve vlastní laboratoři, tak v nezávislé akreditované laboratoří pro dokonalejší kontrolu kvality.
Výrobky jsou navrženy a testovány tak, aby vykazovaly maximální výkon, při nejnižší možné spotřebě paliva. Všechny krbové vložky Ferlux (kromě typů C20, 725, 830) disponují "sekundárním spalováním" kdy je nad topeniště pomocí malých kanálků přiváděn silně předehřátý okysličený vzduch, který se smísí s emisními částicemi a dochází k jejich zplynování. Tím dochází k mnohem dokonalejšímu spalování což má příznivý vliv nejen na spotřebu paliva, ale také na delší dobu hoření a než u běžných krbových vložek.
Krbové vložky Ferlux jsou vyrobeny z velmi kvalitní jakostní litiny. Díly, které jsou nejvíce namáhány a které jsou v přímém kontaktu s ohněm (deflektor, rošt, zábrana proti vypadavání dřeva) jsou v případě rozbití či poškození lehce vyměnitelné.