NejenKrby.cz  -  obchod byl oceněn předním výrobcem kamen HAAS+SOHN jako Nejlepší internetový prodejce v České republice za sezonu 2015 / 2016

Kontaktujte nás

Pokud potřebujte poradit s nákupem, neváhejte nás kontaktovat.
Naši technici Vám ochotně poradí.
telefon (technické dotazy):
595 171 682
Po-Pá:
9:00 - 14:00
e-mail (dotazy, objednávky):

Cena dopravy

Balíky
130 Kč
(v rámci území ČR)
Těžké balíky a palety
390 Kč
(v rámci území ČR)
Pro lehké zboží, které lze poslat běžným balíkem.
Pro zboží o vyšší hmotnosti nebo zboží, které vyžaduje přepravu na paletě - například izolační desky, malty, omítky apod.
Při nákupu nad  1000000 Kč   doprava zdarma
Při nákupu nad  20000 Kč   doprava zdarma
Cenu dopravy na Slovensko Vám pro konkrétní objednávku sdělíme na dotaz. Celková cena objednávky je v případě doručení na Slovensko přepočtena kurzem 25 Kč/EUR.
Pro dopravu zboží po území Česka a Slovenska využíváme služeb přepravních společností.
 • Vše pro stavbu krbu
  Krbové vložky, kouřovody pro krby, materiál pro stavbu
 • Kamna a sporáky
  Krbová kamna, sporáky na dřevo, peletová kamna, kouřovody
 • Zahradní krby
  Zahradní krby, příslušenství, fotogalerie
 • Krby na biolíh
  Krby na biolíh, příslušenství, fotogalerie
 • Navštivte nás

Čím topit v zahradním krbu?

 NejenKrby.cz, 2018 – Text a obrázky jsou chráněny autorským právem.

Zahradní krby Norman jsou určené pro použití dřevěného uhlí jako primárního paliva. Největší odolnost vůči otevřeným plamenům vykazují všechny krby s šamotovým obkladem spalovacího prostoru. Ve většině krbů Norman je možno použít jako palivo i drobnější kusy dřeva při dodržení zásad uvedených v návodu k použití či v bezpečnostních pokynech. Výhradně na dřevěné uhlí je určen pouze krb Rustika.

Zahradní krby

Dřevěné uhlí

Pro použití ke grilování na zahradním krbu doporučujeme používat kvalitní jednodruhové dřevěné uhlí s velkým podílem větších kusů. Vhodné jsou produkty z bukového dřeva a s nízkým obsahem prachových částic. Chceme-li pro naše grilování kvalitní palivo, je vhodné porovnat různé dodavatele dřevěného uhlí dle výše zmíněných parametrů (druh dřeva, podíl větších kusů, podíl prachu). U dovozových výrobků tyto informace nebývají dostupné a kvalitu zjistíme až po rozbalení. U tuzemských výrobců jsou možnosti ověření kvality podstatně vyšší.

Na grilování lze použít i lisované také grilovací brikety, což jsou drobnější podsítné kousky smíchané s prachem z dřevěného uhlí a spojené tlakem a pojidlem, např. škrobem a následně vysušené. Kvalitní grilovací brikety nejenže jsou kompaktní a drží tvar po celou dobu spalování, ale také podstatně déle vytváří potřebný žár. Grilovací brikety se lisují z materiálu vznikajícího při výrobě klasického dřevěného uhlí, ale také z méně tradičních původních materiálů - např. brikety kokosové (tyto vynikají opravdu dlouhou dobou udržení žáru).

Dřevo

Dřevo lze při grilování použít při jisté praxi také, ale mělo by jít o čisté, kvalitní, velmi dobře vyschlé dřevo, obsahující co nejméně pryskyřic. Dřevo se používá v menších kusech a nechá se v krbu vyhořet tak, až už jen žhnou uhlíky a plameny se neobjevují. Následně je možno grilovat obdobně jako na dřevěném uhlí. Žár však je o něco nižší a trvanlivostí se dřevěnému uhlí či briketkám nevyrovná. Je však často běžně po ruce a pokud je kvalitní, na grilovaných potravinách nemusíte rozdíl ani poznat.

K roztápění kromě dřevěného uhlí lze použít i drobné kousky dřeva, plameny by však neměly přesahovat horní polohu grilovacího roštu nebo krátkodobě spodní okraj střechy. Při nedodržení této zásady může dojít k přetopení krbu, které se projeví např. popraskáním jednotlivých betonových dílů, barevnými změnami povrchu apod.

Zdroj: Výrobce

Dotaz

Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz: